XII Noworoczny Spływ Kajakowy już za nami:

Mimo braku siedziby radzimy sobie dobrze. Wychodzimy z założenia, że to nie miejsce, a ludzie tworzą nasz klub. Mimo niesprzyjających warunków do organizacji imprezy, udało się bez większych problemów zorganizować XII Noworoczny Spływ Kajakowy.

Nie ograniczamy się do pływania tylko Pilicą. Na terenie naszego miasta jest jeszcze rzeka Wolbórka, niepozorna i niedoceniana jest świetną alternatywą.  Troszkę węższa, a w jej korycie znajdują się przeszkody co wymaga od kajakarzy sprawnego manewrowania kajakiem. Na Wolbórce znajdują się liczne spiętrzenia, z których część można spłynąć, a część trzeba po prostu przenieść brzegiem, co dostarcza kajakarzom atrakcji. Sobotni etap z Chorzęcina do Tomaszowa (10km) to idealny odcinek na spływ zimową porą. Zakończenie spływu było w Parku „Bulwary”, gdzie na uczestników czekała ciepła zupka. Po spływie chwila na regenerację i o godzinie 17.00 odbył się Noworoczny Turniej Kręglarski. Gratulujemy Adrianowi Gorzelakowi za zajęcie 1 miejsca, Grzegorzowi Banaszczykowi za 2 miejsce i Bożenie Kubickiej za zajęcie 3 miejsca. Na zwycięzców czekały dyplomy przygotowane przez „Amberowskie” dzieci. Po turnieju integrowaliśmy się w Arena Caffe, najpierw na dużym ekranie zostały wyświetlone nasze filmy i zdjęcia, a później muzyczka, tańce, gry zabawy etc.

W niedzielę tradycyjnie morsowanie o godzinie 11.00, w którym wzięło udział ponad 100 osób. Po morsowaniu spływ w trochę trudnych warunkach. Pomimo słoneczka był też silny chłodny wiatr, ale kajakarze pływający zimą mają swoje powiedzenie na tę okoliczność: „nie ma złej pogody są tylko nieodpowiednio ubrani ludzie”, tak więc odpowiednio ubrani spłynęliśmy po raz pierwszy w 2020 r. naszą ukochaną Pilicą. Po spływie czekało na nas ognisko oraz gorąca zupa. Był to wspaniale spędzony weekend.

Zdjęcia: tutaj i tutaj