Nagroda PZKaj

Nagroda PZKaj W dniach 8-11 listopada nad Zalewem Zegrzyńskim w Rynii odbyła się coroczna Ogólnopolska Konferencja Instruktorów Kajakarstwa, organizowana przez Komisje Turystyki i Rekreacji Polskiego Związku kajakowego oraz Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Kajakarstwa.

Na konferencję tą podobnie jak i w latach ubiegłych udała się delegacja naszego klubu w składzie Jolanta Suszka, Darek Cyniak, Piotr Kaczmarek oraz Marcin Suszka, która uczestniczyła w szeregu spotkań, wykładów, spływu kajakowego oraz szkoleń i kursów.

Podczas konferencji Jola, Darek i Marcin ukończyli kurs a przed komisją zdali testy oraz egzamin uzyskując tytuł…

Sędziów Turystyki i Rekreacji PZKaj i w ten sposób dołączali do Piotrka i Wioli do grona sędziów z naszego klubu.

W wspomnieniach sezonu kajakowego 2014, przed szerokim gronem uczestników konferencji Piotrek przedstawił prezentacje z naszego spływu „Pilica Zachwyca” a Marcin z „Nocy Świętojańskiej w Kajaku”

Kolejnym ważnym wydarzeniem było ukończenie przez Jolę, Darka i Marcina kursu na Weryfikatorów Turystycznych Odznak Kajakowych, Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego i Odznak Turystycznych, Polskiego Związku Kajakowego. Jola odebrała odznakę II stopnia Złotą a Marcin I stopnia „Złotą Na Wiośle” za przepłynięte kilometry. Odznaki te wraz z uprawnieniami III stopnia Instruktorów Turystyki i Rekreacji PZKaj oraz ukończeniem kursu na weryfikatorów, pozwoliły Joli, Darkowi i Marcinowi na złożenie wniosku na utworzenie w naszym klubie Terenowego Referatu Weryfikacyjnego przy Klubie Sportowym AMBER. Referat ten zacznie funkcjonować od grudnia bieżącego roku. Przewodniczącym referatu został Marcin.

Podczas uroczystego podsumowania 2014r Jola, Darek oraz Marcin odebrali legitymacje na II stopień Instruktorów Turystyki i Rekreacji PZKaj było to ukoronowaniem ukończenia kursu doszkalającego o specjalności „Prowadzenie Spływów” oraz trwającymi kilka miesiące zadaniami.

Wielkim wyróżnieniem dla naszego klubu było zaklasyfikowanie w 2015r naszego głównego Ogólnopolskiego Spływu Kajakowego „Pilica Zachwyca” im. Doroty Ambroziak do cyklu imprez GRAND PRIX PZKaj.

Na konferencji otrzymaliśmy również pierwsze świeżo wydany Informatora Kajakarza na 2015r gdzie imprezą otwierającą cykl spływów w Polsce jest nasz spływ „Królewska Pilica”

Największym zaszczytem dla KS AMBER podczas podsumowania było otrzymanie z rąk przewodniczącej Komisji Turystyki i Rekreacji Polskiego Związku Kajakowego, Uty Kühn, „Nagrody Roku 2014” za „Upowszechnianie kajakarstwa”.

W ostatni wieczór konferencji odbyła się XVII Biesiada Kajakowa, podczas której wraz z innym kajakarzami mięliśmy okazje do omówienia nowych pomysłów na najbliższy czas. Oraz uczestniczyć w koncercie zespołu „Muzy Kajaka”

Na zakończenie rankiem ostatniego dnia nasz klub przeprowadził szkolenie oraz wspólne morsowanie w Zalewie Zegrzyńskim.

Dumni z otrzymanych nagród, uprawnień, odznak i legitymacji oraz naładowani nowymi pomysłami oraz energią, wróciliśmy do siedziby naszego klubu, aby przywitać na mecie uczestników Spływu Niepodległościowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.