Pilica Zachwyca

„Umarł król,Pilica Zachwyca niech żyje król”

Impreza goni imprezę, a Tomaszów, Spała i okolice były zdominowane ostatnio przez Dożynki Prezydenckie i X OSK Pilica-Zachwyca im. Doroty Ambroziak Grand Prix PZK 2016.

OSK Pilica-Zachwyca to jedna ze 158 imprez z kalendarza PZK i PTTK, jedna z 10 imprez Grand Prix PZK, jedna z 3 imprez o Błękitną Wstęgę Pilicy i jedyna w swojej wielowątkowości.
Rekordowa ilość uczestników, bo 223 nas trochę zaskoczyła, na szczęście w porę zamknęliśmy listę zgłoszeń bo mogłoby być nas jeszcze więcej. Z pewnością na taką frekwencję miała wpływ przepiękna pogoda, wręcz niespotykane ciepełko jak na wrzesień.  
Faktem też jest, że Pilica-Zachwyca to impreza już dojrzała, okrzepła i wyjątkowa przez swój bogaty program.   
A program imprezy to przede wszystkim:
Prolog – bonus na Czarnej Malenieckiej (15 km)
Cross kajakowy na trasie Smardzewice- Tomaszów (6 km)
Zwiedzanie atrakcji turystycznych, Skansenu Rzeki Pilicy i Rezerwatu Niebieskie Źródła
I etap spływu Pilicą na trasie Tomaszów-Inowłódz (19 km)
Slalom na kanu
Msza święta polowa na ołtarzu z kajaka i wioseł
Spławianie Pilicą świecących lampionów
Koncert zespołu Jolly Roger Band
Zwiedzanie Zamku Kazimierza Wielkiego w Inowłodzu
II etap spływu Pilicą (na orientację) na trasie Inowłódz – Domaniewice (23 km)
Podsumowanie imprezy czyli rozdanie medali, pucharów, upominków i losowanie cennych nagród.

Jak co roku impreza rozpoczęła się piątkowym prologiem, tym razem na rzece Czarnej Malenieckiej, pięknym dopływie Pilicy na trasie Rożenek – ujście,  Kurnędz.
Wielokrotnie opisywana i wychwalana przez nas rzeczka spełniła oczekiwania uczestników spływu, a Ela Gomulska z Warszawy na mecie spływu zapytała z ciekawości „Ile jeszcze ciekawych bonusików masz dla nas Andrzeju?”. Na szczęście trochę jeszcze mam…   
Kiedy w piątek można było pozwolić sobie na odrobinę luzu, tak w sobotę od samego rana zaczęła się rywalizacja o medale, puchary i cenne nagrody…
Rywalizacja w zawodach w tym roku była jakby trochę mniejsza, ale za to dominowała turystyka i krajoznawstwo i duża grupa osób chętnie zwiedzała nasze atrakcje turystyczne.
Największym powodzeniem wśród uczestników biorących udział w zawodach cieszyła się konkurencja, płynięcie kajakiem na orientację.
Punkty kontrolne rozstawione w ujściach dopływów Pilicy, przy starorzeczach, etc. dały zawodnikom niezapomniane wrażenia….
Stałym punktem programu od 5 lat (to już 5 lat jak nie ma z nami Doroty)jest msza święta polowa na ołtarzu z kajaka i wioseł, przy zapadającym zmroku.
Ks. Grzegorz Chirk z parafii Świętej Rodziny w Tomaszowie przy pomocy Scholii z parafii Najświętszego Serca Jezusowego zapewnił nam duchowe przeżycie, po którym poszliśmy nad Pilicę spławić rozpalone lampiony i znowu było pięknie….
W pamięci uczestników pozostanie również przygotowany na uroczyste otwarcie imprezy przez Mariusza Filipa przepyszny tort na ponad 200 osób, warto spojrzeć uważnie na cały rysunek….
Zespół Jolly Roger Band godnie zastąpił grający u nas przez dwie ostanie edycje imprezy zespół MuzyKajaka….
Szwagry, czyli Paweł Wrochna i Dariusz Wojczakowski z Radomia otrzymali statuetki za swoje 10 razy na Pilica-Zachwyca, a Piotr Nabiałek z Częstochowy nie dostał bo wyjechał wcześniej….
Najmłodszym uczestnikiem imprezy była 3 letnia Hania Kudlik z Leonowa, a najstarszym 86 letni Zbigniew Wilk z Łodzi.  
Najliczniejszym klubem kajakowym był ponownie zacny Klub Albatros z Łodzi.
 
5 letnia Maja Konopka z Legnicy szczęśliwym losem z nagrodą główną, kajakiem Prodigy 13,5 ufundowanym przez Jacka Ośko, Kanokajaki.pl obdarowała Małgorzatę Bychowską z Krakowa.
Pozostałe cenne nagrody ufundowane przez Krzysztofa Furdala, Kajakowcy.pl  takie jak kamizelki, wiosła, worki wodoodporne rozlosowane były przez pozostałych uczestników zawodów.
Wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali pamiątkowe koszulki i upominki.
Piękna złocista kochanka Pilica znowu połączyła uczestników z całej Polski….

Klub Sportowy Amber i Ośrodek Wypoczynkowy Przystań pragnie podziękować wszystkim uczestnikom za udział i pomoc w spływie oraz zaprosić na najbliższe imprezy i wyprawy!
Dziękujemy również naszym współorganizatorom i partnerom czyli PZK, Ministerstwu Sportu i Turystyki, Urzędowi Miasta i Starostwu Powiatowemu w Tomaszowie Maz., Urzędowi Gminy Inowłódz, firmom Kanokajaki.pl., Kajakowcy.pl., AGAWA. PL, Kajmar Sulejów.

Album klubowy

Film Tomka i Kasi

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.