W dniach 3-4 stycznia, już po raz siódmy członkowie, sympatycy oraz goście Klubu Sportowego Amber i Centrum Sportów Wodnych Tomaszów Mazowiecki uczcili nadejście nowego roku radośnie i aktywnie.
Program VII Noworocznego Spływu Kajakowego „Królewska Pilica” był  urozmaicony i bogaty w niespodzianki. Podczas dwóch dni imprezy uczestnicy mieli możliwość przepłynięcia dwóch niezwykle malowniczych odcinków rzek: Czarnej Malenieckiej na trasie  Rożenek- ujście Pilicy – Kurnędz (15 km) oraz samej Pilicy na trasie Tomaszów Mazowiecki – Spała – Inowłódz (19 km). Dodatkowo, już tradycyjnie w sobotę  odbył się Noworoczny Turniej Kręglarski o Puchar Prezesa Klubu Sportowego Amber a zaraz po nim bal maskowy z rozlicznymi konkursami. Niedziela rozpoczęła się aktywnie już wczesnym rankiem. O godzinie 8.00 chętni uczestnicy mogli wziąć udział w zajęciach kajakowych na basenie Szkoły Podstawowej nr 12. Jedni mogli poćwiczyć już znane techniki, inni po raz pierwszy mieli szansę wsiąść do bardziej wymagającego kajaka. O godzinie 11.00, już tradycyjnie na terenie Przystani odbyło się noworoczne morsowanie członków grupy tomaszowskich morsów oraz chętnych uczestników spływu.
Gotowych na pierwszą w życiu zimową kąpiel nie brakowało, w czym zdecydowanie dopomogła piękna i słoneczna pogoda.
Niedzielny spływ rzeką Pilicą przyniósł niezwykłe, jak na aktualną porę roku przeżycia estetyczne.
Skąpane w słońcu brzegi rzeki cieszyły oczy uczestników, umacniając wszystkich w przekonaniu, że warto wrócić za rok, by znów noworocznie ukoronować Pilicę.
VII Noworoczny spływ kajakowy rzeką Pilicą i Czarną Maleniecką otwierał kalendarz imprez kajakowych firmowancyh przez PZKaj i PTTK.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.