NS2012

NS2012 Szalony spływ kajakowy „V Noc Świętojańska” w Sulejowie na rzece Pilicy przeszedł juz do historii. Pociesza jedynie fakt, że za rok znów się tam spotkamy.

W tym roku w miejscowości Kurnędz na rzece Pilicy w Noc Świętojańską, spotkało się 126 kajakarek i kajakarzy, aby tuż po godzinie 20:00 ruszyć w 63 kajakach już po raz piaty na nietypowy spływ kajakowy z pochodniami do Sulejowa.

 

      

Stało się już chyba tradycją, że uczestnicy spływu na tą okazje przystroili siebie i swoje kajaki jak mogli najpiękniej, były czarownice, diablice, anielice, pierwszaki oraz ciężko wymienić, kogo tam jeszcze nie było? Kajakarze zabrali ze sobą pochodnie świeczki, lampki, lampiony, wieże świetlne, neony i wszystko, co mogło tylko rozświetlić tą magiczną noc. Tuż przed mostem w Sulejowie rozpłoneła nowa atrakcja spływu, czyli ognisko na tratwie. Na moście w Sulejowie oraz wałach jak zawsze witali już nas mieszkańcy Sulejowa. Tam też również dołączyli do nas kajakarze z transparentami protestującymi przeciwko wydania zgody na prowadzenia miejsca zbiórki szczególnie niebezpiecznych odpadów na terenie byłych zakładów wapienniczych. Co bardzo zaraża środowisku naturalnemu a w szczególności wodom Pilicy. Wszyscy razem spływ zakończyli na pięknie rozświetlonej przez lampy strażaków plaży przy Parku Straży, gdzie na nasze powitanie w niebo poleciała kilkadziesiąt kolorowych lampionów. Dalej zabawa przeniosła się na festyn do Parku Straży, który był organizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Sulejowie. Było ognisko, wesołe miasteczko, ogródki piwne oraz muzyka i tańce. Najbardziej kolorowi i rozśpiewani kajakarze oraz dzieci, wzięli udział w losowaniu nagród ufundowanych przez Urząd Gminy w Sulejowie. Zabawa trwała prawie do świtu.

            Spływ Świętojański w Sulejowie, co roku gromadzi coraz więcej uczestników. W tym roku chętnych było wiece niż naszych możliwości. W przyszłym roku postaramy się o nowe atrakcje. A wszystkich tych, którzy chcieliby spędzić w kajaku tą jedyna nietypowa, szaloną noc, zapraszamy już dziś.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.