W miniony weekend ruszyła kolejna edycja spływów kajakowych pod hasłem „Skarby znad Pilicy i jej dorzecza, czyli weekendowe wycieczki kajakowe w dziedzictwo przeszłości”, których organizatorem jest Klub Sportowy Amber i Ośrodek wypoczynkowy Przystań. W pierwszej imprezie wzięło udział kilkadziesiąt osób z Tomaszowa i okolic.
Rzeka Pilica, wraz ze swym dorzeczem należy do Kanonu Krajoznawczego Polski – mówi Andrzej Ambroziak, prezes Ambera – chcemy propagować jej walory, chcemy propagować również nasz region, a także aktywny wypoczynek i zdrowy styl życia.
W sobotę, poszukiwacze skarbów poznali piękny odcinek szlaku Pilicy od Przedborza do Trzech Morgów (20 km.) Podobnie, jak w ubiegłym roku, wyprawę kajakową poprzedziła wizyta w Bąkowej Górze i zwiedzanie tamtejszych zabytków, czyli barokowego Dworu Małachowskich, ruin średniowiecznego zameczku i gotyckiego kościoła. Kajakarze odwiedzili również Regionalne Muzeum w Przedborzu oraz tamtejszy kościół z zachowana wieżą gotycką.
Drugiego dnia, spływowicze poznali historię i dzieje Opactwa Cystersów w Sulejowie. Nasyceni wiedzą, zeszli na wodę, aby pokonać malowniczy odcinek rzeki Czarnej Malenieckiej na trasie Rożenek – Dąbrowa nad Czarną – Ostrów. Spływ zakończył się w Sulejowie, kilka kilometrów za ujściem Czarnej do Pilicy.

Wrażeniami z wyprawy dzielono się przy ognisku z poczęstunkiem. Zanim jednak rozpoczęła się wieczorna gawęda i biesiada, uczestnicy wzięli udział w przygotowanym na tę okazję konkursie wiedzy dotyczącej nowo poznanych miejsc i zabytków. Zwycięzcy zostali nagrodzeni pięknymi pucharami, organizator obdarował także wszystkich ciekawymi upominkami okolicznościowymi.
Weekendowe spływy majowe, połączone ze zwiedzaniem to wspaniały sposób na spędzenie wolnego czasu – twierdzi Karol Kudlik z Wolborza, który również w zeszłym roku uczestniczył w „Skarbach znad Pilicy” – kocham naturę, lubię aktywność fizyczną i cenię sobie każdą okazję do zdobycia wiedzy, nie mógłbym nie uczestniczyć w takiej imprezie.
W nadchodzący weekend KS Amber zaprasza żądnych wiedzy i wrażeń na Krutynię Mazowsza czyli Luciążę i Pilicę. Zgłoszenia należy kierować do Andrzeja Ambroziaka – tel: 602-321-035, e-mail: biuro@amberklub.pl   

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.