W dniach 1-3 kwietnia odbywał się III Cross Maraton na Pilicy ,,Wielka Siła’’ poświęcony dzieciom z autyzmem.  Na trzy dni do Tomaszowa na Ośrodek Przystań przyjechała grupa ponad 100 zawodników z całej Polski. Kulminacja  imprezy nastąpiła 2 kwietnia tj. w sobotę, kiedy to o godzinie 6 rano na starcie w Przedborzu zameldowało się ponad 100 uczestników, długodystansowych kajakarzy i nie tylko, by sprostać wyzwaniu jakim było pokonanie dystansu 115 km na trasie Przedbórz – Sulejów –Tomaszów – Domaniewice.
Pomimo porannego chłodu, start odbył się bez najmniejszych komplikacji. Pełni dobrego humoru i nadziei na zwycięstwo, a jednocześnie pchani rywalizacją, kajakarze wypłynęli na szerokie wody  ,,Złocistej kochanki – Pilicy’’. Pogoda z każdym pociągnięciem wiosła zaczęła im sprzyjać, a wschodzące słońce prowadziło do celu.
Pierwszy punkt kontrolny był w Sulejowie. Praktycznie, prawie wszyscy zmieścili się w wyznaczonym czasie i mogli płynąć dalej. Nie lada wyzwaniem był Zalew Sulejowski, pokonanie którego wymaga zawsze nieprzeciętnych umiejętności, chociaż w tym roku warunki pogodowe były idealne. Szczególne słowa podziękowania należą się ratownikom WOPR z Tomaszowa Mazowieckiego, którzy zabezpieczali Cross Maraton na Zalewie.

Na tych, którym udało się pokonać Zalew, czekała równie uciążliwa przenoska, pokonanie której prowadziło kajakarzy już do drugiego punktu kontrolnego, który usytuowany był na Przystani w Tomaszowie. Wielu zawodników właśnie tutaj skończyło swój cross, ,,pokonanych przez ból rąk (pęcherze na dłoniach), a także prawie 10-cio godzinny wyścig. Należą im się wielkie słowa uznania za trud, którego się podjęli. Pozostali, którzy czuli się na siłach, popłynęli dalej. Można powiedzieć, że w tym dniu byli to najlepsi z najlepszych. Metę w Domaniewicach po 115 km osiągnęło ponad 50 osad.
Klub Sportowy AMBER reprezentowany był przez 16 zawodników, dziewięcioro z nich zameldowało się na mecie w Domaniewicach, a pozostali w dopłynęli do Tomaszowa.
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że KS AMBER otrzymał Puchar Komandora Spływu za zajęcie III miejsca drużynowo w III Cross Maratonie na Pilicy ,,Wielka Siła’’.
Gratulujemy wszystkim i wspólnie zapraszamy  za rok, być może w jeszcze większym gronie.
Album zdjęć Anety:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.