zachwycona

zachwycona
… zachwycona
W

weekend 10-12 września 2010 r. odbyła się IV edycja Ogólnopolskiego Spływu Kajakowego Pilica – Zachwyca, którego jesteśmy organizatorem przy współudziale Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim i Starostwa Powiatowego. W tegorocznym spływie wzięło udział 114 uczestników, którzy przyjechali nad Pilicę z całej Polski, a nawet z innych krajów (Szwecja, Niemcy). Z polskich miast poza Tomaszowem Mazowieckim najliczniej były reprezentowane: Częstochowa, Poznań, Piotrków Trybunalski, Radom, Warszawa, Sosnowiec. Wszyscy spływowicze w sobotę i niedzielę pokonali 42 kilometry pilickiego szlaku, na odcinku Tomaszów – Zakościele – Domaniewice. Organizator zapewnił uczestnikom również inne dodatkowe atrakcje. Podstawową z nich był piątkowy spływ na rzece Drzewiczce, poprzedzony pokazami kajakarstwa górskiego na torze w Drzewicy, oraz pokazami ratownictwa w warunkach rzeki górskiej.

 

Dzięki za super weekend. Robicie naprawdę dobrą robotę. Fajna rzeka, dobry pomysł na jej promowanie, klimat też stworzyliście extra. Zazdroszczę miejsca i ludzi, ale widzę, że są to lata działania i konsekwencji. Tak trzymać !!!

 

{youtube}j3Ax0FeOvCs{/youtube}

44 kajakarzy przepłynęło 16 km z miejscowości Drzewica do Odrzywołu szlakiem malowniczej, ale dość trudnej technicznie Drzewiczki. Na tej trasie nie obyło się bez licznych wywrotek, a nasi ratownicy i instruktorzy mieli okazje zaprezentować profesjonalne akcje ratownicze.

(…)bardzo dziękuję za wspaniały weekend. Spływ Pilicą doceniam zwłaszcza dlatego, że ostatnio zdarzało mi się pływać na bardziej wymagających wodach. Nie do przecenienia jest możliwość porozmawiania z przyjaciółmi i znajomymi na wodzie w sielankowej atmosferze, bez pośpiechu, ciągłej konfrontacji umiejętności i bez konieczności uważnego poruszania wiosłem jak na górskich potokach czy słonej wodzie.

{youtube}nc7W18YviwE{/youtube}

Sobotni etap spływu tradycyjnie poprzedził cross kajakowy na trasie Smardzewice (Ogrody) – Tomaszów (Przystań) – 6 km. Wystartowało 39 osad w sumie 61 osób, które walczyły o zwycięstwo w pięciu kategoriach łodzi klasyfikowanych indywidualnie i zespołowo. Ducha rywalizacji wzmagał fakt, że główną nagrodą w klasyfikacji drużynowej był, podobnie jak w ubiegłym roku, kajak ufundowany przez Lubelską firmę KANO. Oprócz kajaka zdobywcy trzech pierwszych miejsc w każdej kategorii otrzymali puchary i nagrody rzeczowe. Uroczyste rozdanie nagród odbyło się w sobotnim wieczór na terenie Ośrodka Przystań. Oprócz nagród sportowych wszyscy uczestnicy spływu otrzymali nagrody pamiątkowe w postaci: dyplomów, medali i koszulek.

W tym miejscu gorąco dziękuję Dorotce za doskonałe jedzenie i obfitość na „stołach”. To nieprawda (oficjalne dementi), że byliśmy głodni, więc dlatego wszystko nam smakowało. Jedzenie było doskonałe!

 

… a już niedługo, bo za miesiąc wyruszamy na tydzień dzikich wód czyli na Dunajec, Białkę Tatrzańską i Poprad.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.