OMPIK logo

OMPIK Powraca !

OMPIK logo

OMPIK Partnerzy

 

Zapraszamy na V Otwarte Mistrzostwa Instruktorów Kajakarstwa Drzewica 2016.

Ostatnia edycja Mistrzostw odbyła się w Kolbudach w 2011r. Kontynuacji organizacji Mistrzostw podjął się Klub Sportowy AMBER z Tomaszowa Mazowieckiego, przy współpracy Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Kajakarstwa, Komisji Turystyki i Rekreacji Polskiego Związku Kajakowego oraz Ludowego Klubu Kajakowego z Drzewicy. Mistrzostwa odbędą się w dniach 23-25 września 2016 r. na terenie torów kajakowych LKK Drzewica, Jeziora Drzewickiego oraz terenu Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzewicy. 

Podczas mistrzostw rozgrywane będą konkurencje indywidualne i zespołowe, w tym

slalom klasyczny na górnym torze kajakowym. Konkurencje zwałkowe przeprowadzone zostaną na dolnym-starym torze kajakowym, gdzie będą zbudowane specjalne sztuczne przeszkody, dedykowane dla wszystkich technik zwałkowych. Na Jeziorze Drzewickim odbędą się konkurencje ratownictwa kajakowego oraz slalom w canoe. Nie zabraknie również rzutu rzutką.

Organizatorzy postawili przed sobą cel, by jak najdokładniej odtworzyć ducha i cel poprzednich edycji OMPIK’u. W zawodach mogą brać udział instruktorzy kajakowi wszystkich specjalności oraz osoby nie posiadające uprawnień, ale czujące, że są w stanie sprostać konkurencjom. Podczas Mistrzostw będzie można zweryfikować się na stopnie PSKK. Komandorem Mistrzostw jest Marcin Suszka, sędzią głównym Elżbieta Jaworska, a nad wszystkimi programowymi ustaleniami czuwa wieloletni komandor poprzednich edycji OMPIK’u Jerzy Świtek.

Zapowiada się ciekawa i widowiskowa dwudniowa impreza, tym bardziej, że wszystkie konkurencje rozgrywane będą w jednym miejscu. Już teraz rezerwujcie sobie czas i zaczynajcie treningi.


Wiecej szczegółów niebawem… 


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.