„Królewska Pilica” otwierała kalendarz imprez 2017 firmowanych przez nasz klub, PZKaj, PTTK i SITK.
Już po raz dziewiąty nadejście nowego roku członkowie, sympatycy oraz goście Klubu Sportowego Amber i Ośrodka Wypoczynkowego Przystań uczcili radośnie i aktywnie.
Program  „Królewskiej Pilicy” był jak zawsze urozmaicony i bogaty w niespodzianki.
Podczas trzech dni imprezy uczestnicy mieli możliwość przepłynięcia czterech odcinków rzek: Ryłki i Rawki na trasie  Rawa Mazowiecka – Kurzeszyn, Wolbórki na trasie Kolonia Zawada – Tomaszów oraz samej Pilicy na trasie Tomaszów Mazowiecki – Inowłódz. Dodatkowo i już tradycyjnie odbył się Turniej Kręglarski o Puchar Prezesa Klubu Sportowego Amber. Rywalizacja w kręgle kilkudziesięciu osób zakończyła się wygraną Grażyny Dąbrowskiej z Tomaszowa, ale również świetny wynik osiągnął Dariusz Łapiński z Halinowa oraz Kasia Miśkiewicz i Monika Florczak ze Zgierza. Zaraz po turnieju odbył się pokaz i degustacja z cyklu Smaki Świata – sushi i zabawa przy kominku w sali OW Przystań. Sylwester poza spływem Wolbórką obfitował jeszcze w morsowanie i saunowanie, a kameralny bal dla ponad 60 osób był zwieńczeniem dnia i roku.
Niedziela 2017 roku rozpoczęła się aktywnie o godzinie 11.00 rozgrzewką tomaszowskich morsów i tradycyjnym morsowaniem. Po szybkiej gorącej herbacie i żurku niestrudzona jeszcze przygodami grupa ponad 40 osób wzięła udział w IX już Noworocznym spływie rzeką Pilicą.
Morsowanie i pierwszy spływ kajakowy 2017 roku w Polsce uwieczniła TVP Łódź.
Dla wszystkich uczestników spływu były przygotowane mapki, foldery, kalendarze, przewodniki oraz okolicznościowe koszulki. Łącznie impreza zgromadziła ponad 60 osób, wśród których byli zarówno Tomaszowianie, jak i goście spoza naszego miasta. Cieszymy się bardzo, że dojechali do nas kajakarze z Gdyni (ponad 500 km), Nowego Dworu Gdańskiego (ponad 400 km), z Lubina (ponad 350 km), Katowic, Ostrowa Wielkopolskiego, Warszawy, Łodzi….
Dziękujemy jeszcze raz wszystkim uczestnikom „Królewskiej Pilicy” za przyjazd i udział w imprezie oraz zapraszamy na najbliższe nasze wyprawy na rzeki w Polsce i nie tylko.

Pokonane odcinki rzek na traseo.pl
Pilica
Wolbórka
Rawka z Ryłką

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.