XI OSK Pilica-Zachwyca GRAND PRIX PZK 2017 (podsumowanie)

0
168

OSK Pilica-Zachwyca to jedna ze 164 imprez z kalendarza PZK i PTTK, jedna z 8 imprez Grand Prix PZK, jedna z 3 imprez o Błękitną Wstęgę Pilicy i największa impreza kajakowa w centrum Polski.
Pobiliśmy kolejny rekord w ilości uczestników. W spływie wzięło udział ponad 230 kajakarzy, a to co niezmiernie cieszy, pojawiło się też wiele osób dla których to był pierwszy OSK Pilica Zachwyca.
Z pewnością na taką frekwencję miało wpływ tzw. okienko pogodowe, wszak parę dni wcześniej padało, a po imprezie znowu miało zacząć padać.
Faktem też jest, że Pilica-Zachwyca to impreza już dojrzała, okrzepła i wyjątkowa przez swój bogaty program.
A program imprezy to przede wszystkim:
Prolog na Drzewiczce (18 km)
Cross kajakowy o medale, puchary, nagrody na trasie Smardzewice- Tomaszów (6 km)
Zwiedzanie atrakcji turystycznych, Skansenu Rzeki Pilicy i Rezerwatu Niebieskie Źródła
I etap spływu Pilicą na trasie Tomaszów-Inowłódz (19 km)
Strefa dzieci
Slalom na kanu
Msza święta polowa na ołtarzu z kajaka i wioseł
Koncert Rafała Tomczyka „Piosenki wiosłem pisane”
Zwiedzanie Zamku Kazimierza Wielkiego w Inowłodzu
II etap spływu Pilicą na trasie Inowłódz – Domaniewice (23 km)
Podsumowanie imprezy czyli rozdanie medali, pucharów, upominków i losowanie cennych nagród.

Jak co roku impreza rozpoczęła się piątkowym prologiem, tym razem na rzece Drzewiczce, pięknym dopływie Pilicy na trasie dla przyjaciół, czyli Drzewica (tor) – Odrzywół.
Wielokrotnie opisywana i wychwalana przez nas rzeka spełniła oczekiwania uczestników spływu. Przed startem głównym odbył się pokaz technik kajakarstwa górskiego na torze w Drzewicy przez Piotra Kaczmarka, a chętni śmiałkowie mogli spróbować również swych sił pływania na tzw. białej wodzie.
Kiedy w piątek można było pozwolić sobie na odrobinę luzu, tak w sobotę od samego rana zaczęła się rywalizacja o medale, puchary i cenne nagrody…
Dzień rozpoczęliśmy crossem kajakowym po którym było uroczyste otwarcie spływu z władzami miasta, powiatu i gminy, swobodne płynięcie Pilicą do Inowłodza i slalom na kanu. Wieczorem tradycyjnie została odprawiona msza święta w intencji Doroty Ambroziak i wszystkich wodniaków. Za ołtarz służył jak zawsze od 2011 roku odwrócony kajak, a krzyż wykonany jest z wioseł. Po mszy piękny koncert „Piosenki wiosłem pisane”dał Rafał Tomczyk, a później uczestnicy przenieśli się do ogniska, gdzie rozpoczęli śpiewami a zakończyli tańcami. W niedzielę czekał na nich kolejny odcinek Pilicy i podsumowanie spływu wraz z rozdaniem medali i pucharów dla najlepszych uczestników rywalizacji na wodzie.
Najmłodszym uczestnikiem imprezy był 2 letni Miłosz ze Skierniewic, a najstarszym 84 letni Zbigniew Skrzymowski z Warszawy. 
Najliczniejszym klubem kajakowym był ponownie zacny Klub Albatros z Łodzi.

7 letni Jasiek z Krakowa szczęśliwym losem z nagrodą główną, kajakiem Point 65 ufundowanym przez Jacka Ośko, Kanokajaki.pl obdarował Irka Żmiję ze Sławkowa.
Pozostałe cenne nagrody ufundowane przez Krzysztofa Furdala, Kajakowcy.pl, firmę AGAWA.PL, KS Amber i Amber. Travel takie jak kamizelki, worki wodoodporne, wiosła, kubki rozlosowane były przez pozostałych uczestników zawodów.
Wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali pamiątkowe koszulki i upominki, a najmłodsi okolicznościowe, ceramiczne medale.
Piękna złocista kochanka Pilica znowu połączyła uczestników z całej Polski….

Klub Sportowy Amber, Ośrodek Wypoczynkowy Przystań, Amber.Travel pragną podziękować wszystkim uczestnikom za udział i pomoc w spływie oraz zaprosić na najbliższe imprezy i wyprawy!
Dziękujemy również naszym Patronom Honorowym, czyli Marszałkowi Województwa Łódzkiego i Staroście Tomaszowskiemu oraz naszym Partnerom, Prezydentowi Tomaszowa Mazowieckiego, PZK , Urzędowi Miasta i Starostwu Powiatowemu w Tomaszowie Maz., Wójtowi i Urzędowi Gminy Inowłódz, firmom Kanokajaki.pl., Kajakowcy.pl., AGAWA. PL, Park Linowy nad Pilicą, Kajmar Sulejów.
Dzięki Wielkie dla Rafała Tomczyka za piękny koncert i piękną balladę Łódki.

Dziękujemy za dobre słowa obserwatorom z ramienia Polskiego Związku Kajakowego Eli Jaworskiej i Ucie Kun.
„Obecność na Waszej imprezie to dla mnie zawsze wielka przyjemność. Ludzie, atmosfera, jaką tworzycie i to ja Wam dziękuję pisze Ela.”
„Szczególne podziękowania i gratulacje dla organizatora KS Amber pod wodzą komandora Andrzeja Ambroziaka. Organizacja całości wydarzenia, tak jak rzeka, zachwyca i pięknie oddaje klubowe hasło: „ Tylko najlepsze jest wystarczająco dobre!” pisze Uta.
Album klubowy

Film

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.