XI OSK Pilica-Zachwyca GRAND PRIX PZK 2017 (podsumowanie)

0
71

OSK Pilica-Zachwyca to jedna ze 164 imprez z kalendarza PZK i PTTK, jedna z 8 imprez Grand Prix PZK, jedna z 3 imprez o Błękitną Wstęgę Pilicy i największa impreza kajakowa w centrum Polski.
Pobiliśmy kolejny rekord w ilości uczestników. W spływie wzięło udział ponad 230 kajakarzy, a to co niezmiernie cieszy, pojawiło się też wiele osób dla których to był pierwszy OSK Pilica Zachwyca.
Z pewnością na taką frekwencję miało wpływ tzw. okienko pogodowe, wszak parę dni wcześniej padało, a po imprezie znowu miało zacząć padać.
Faktem też jest, że Pilica-Zachwyca to impreza już dojrzała, okrzepła i wyjątkowa przez swój bogaty program.
A program imprezy to przede wszystkim:
Prolog na Drzewiczce (18 km)
Cross kajakowy o medale, puchary, nagrody na trasie Smardzewice- Tomaszów (6 km)
Zwiedzanie atrakcji turystycznych, Skansenu Rzeki Pilicy i Rezerwatu Niebieskie Źródła
I etap spływu Pilicą na trasie Tomaszów-Inowłódz (19 km)
Strefa dzieci
Slalom na kanu
Msza święta polowa na ołtarzu z kajaka i wioseł
Koncert Rafała Tomczyka „Piosenki wiosłem pisane”
Zwiedzanie Zamku Kazimierza Wielkiego w Inowłodzu
II etap spływu Pilicą na trasie Inowłódz – Domaniewice (23 km)
Podsumowanie imprezy czyli rozdanie medali, pucharów, upominków i losowanie cennych nagród.

Jak co roku impreza rozpoczęła się piątkowym prologiem, tym razem na rzece Drzewiczce, pięknym dopływie Pilicy na trasie dla przyjaciół, czyli Drzewica (tor) – Odrzywół.
Wielokrotnie opisywana i wychwalana przez nas rzeka spełniła oczekiwania uczestników spływu. Przed startem głównym odbył się pokaz technik kajakarstwa górskiego na torze w Drzewicy przez Piotra Kaczmarka, a chętni śmiałkowie mogli spróbować również swych sił pływania na tzw. białej wodzie.
Kiedy w piątek można było pozwolić sobie na odrobinę luzu, tak w sobotę od samego rana zaczęła się rywalizacja o medale, puchary i cenne nagrody…
Dzień rozpoczęliśmy crossem kajakowym po którym było uroczyste otwarcie spływu z władzami miasta, powiatu i gminy, swobodne płynięcie Pilicą do Inowłodza i slalom na kanu. Wieczorem tradycyjnie została odprawiona msza święta w intencji Doroty Ambroziak i wszystkich wodniaków. Za ołtarz służył jak zawsze od 2011 roku odwrócony kajak, a krzyż wykonany jest z wioseł. Po mszy piękny koncert „Piosenki wiosłem pisane”dał Rafał Tomczyk, a później uczestnicy przenieśli się do ogniska, gdzie rozpoczęli śpiewami a zakończyli tańcami. W niedzielę czekał na nich kolejny odcinek Pilicy i podsumowanie spływu wraz z rozdaniem medali i pucharów dla najlepszych uczestników rywalizacji na wodzie.
Najmłodszym uczestnikiem imprezy był 2 letni Miłosz ze Skierniewic, a najstarszym 84 letni Zbigniew Skrzymowski z Warszawy. 
Najliczniejszym klubem kajakowym był ponownie zacny Klub Albatros z Łodzi.

7 letni Jasiek z Krakowa szczęśliwym losem z nagrodą główną, kajakiem Point 65 ufundowanym przez Jacka Ośko, Kanokajaki.pl obdarował Irka Żmiję ze Sławkowa.
Pozostałe cenne nagrody ufundowane przez Krzysztofa Furdala, Kajakowcy.pl, firmę AGAWA.PL, KS Amber i Amber. Travel takie jak kamizelki, worki wodoodporne, wiosła, kubki rozlosowane były przez pozostałych uczestników zawodów.
Wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali pamiątkowe koszulki i upominki, a najmłodsi okolicznościowe, ceramiczne medale.
Piękna złocista kochanka Pilica znowu połączyła uczestników z całej Polski….

Klub Sportowy Amber, Ośrodek Wypoczynkowy Przystań, Amber.Travel pragną podziękować wszystkim uczestnikom za udział i pomoc w spływie oraz zaprosić na najbliższe imprezy i wyprawy!
Dziękujemy również naszym Patronom Honorowym, czyli Marszałkowi Województwa Łódzkiego i Staroście Tomaszowskiemu oraz naszym Partnerom, Prezydentowi Tomaszowa Mazowieckiego, PZK , Urzędowi Miasta i Starostwu Powiatowemu w Tomaszowie Maz., Wójtowi i Urzędowi Gminy Inowłódz, firmom Kanokajaki.pl., Kajakowcy.pl., AGAWA. PL, Park Linowy nad Pilicą, Kajmar Sulejów.
Dzięki Wielkie dla Rafała Tomczyka za piękny koncert i piękną balladę Łódki.

Dziękujemy za dobre słowa obserwatorom z ramienia Polskiego Związku Kajakowego Eli Jaworskiej i Ucie Kun.
„Obecność na Waszej imprezie to dla mnie zawsze wielka przyjemność. Ludzie, atmosfera, jaką tworzycie i to ja Wam dziękuję pisze Ela.”
„Szczególne podziękowania i gratulacje dla organizatora KS Amber pod wodzą komandora Andrzeja Ambroziaka. Organizacja całości wydarzenia, tak jak rzeka, zachwyca i pięknie oddaje klubowe hasło: „ Tylko najlepsze jest wystarczająco dobre!” pisze Uta.
Album klubowy

Film

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here