Mimo niesprzyjających warunków w tym sezonie (czyt. brak mrozu i śniegu) Morsy z Tomaszowskiej sekcji przy Klubie Sportowym AMBER nie odpuszczają. W dniach 7-9 lutego 80 osób wybrało się na XVII Międzynarodowy Zlot Morsów do Mielna w którym wzięło udział 6000 morsów z całego świata. Uczestnicy przez trzy dni brali udział w atrakcjach przygotowanych przez organizatorów. W piątek rano rozpoczął się turniej „Mrozoodporni”, który trwał do sobotniego popołudnia. Nasi zawodnicy wywalczyli 3 miejsce. Podczas zlotu odbyły się również biegi po plaży na dystansie 2,5km oraz 5km w których zawodnicy z Tomaszowa licznie reprezentowali miasto. W sobotni wieczór odbył się wielki bal, a w niedzielę rano „kosmiczna” parada wszystkich uczestników zlotu, za którą Morsy z Tomaszowa otrzymały wyróżnienie. Całość zlotu zwieńczyła wspólna kąpiel wszystkich uczestników zlotu w Bałtyku.

ZDJĘCIA

Już tydzień po zlocie nasi reprezentanci wybrali się na VIII Bieg „Icemana” do Przesieki. W tej edycji 7 zawodników ukończyło bieg górski w zimowych warunkach, Agnieszka Plich zdobyła III miejsce w open kobiet na dystansie 20 km.

ZDJĘCIA

Kolejną imprezą trwającego sezonu był Zlot Morsów „Morsy w Zalewie” oraz „Mors Run”, który odbył się w dniach 22-23 luty w Smardzewicach przy „Molo”. Atrakcje zaczęliśmy od dyskoteki na plaży w sobotę, gdzie niektórzy uczestnicy rozbili obozowisko i nocowali pod namiotami. W niedzielę rano na uczestników czekał bieg z przeszkodami „Mors Run” w którym wzięło udział blisko 100 osób. Przeszkody na bieg dostarczył nam partner „Vikings Run”, któremu bardzo dziękujemy. W kategorii kobiet zwyciężyła Agnieszka Plich, na miejscu drugim zameldowała się Patrycja Rozpędowska, a na trzecim Małgorzata Wołczyk, wszystkie z Tomaszowa. W kategorii mężczyzn wygrał Włodzimierz Wąsowicz z Opoczna, na miejscu drugim Mariusz Merk, na trzecim Kawnik Przemysław obaj z Wierzejskich Morsów. Na zwycięzców czekały puchary oraz medale ufundowane przez Starostę Powiatu Tomaszowskiego Pana Mariusza Węgrzynowskiego, oraz mnóstwo nagród od sponsorów. Po biegu odbyło się wspólne morsowanie, w sumie do wody weszło ponad 300 osób. Następnym punktem programu były gry i zabawy przygotowane przez „Piwnicę Kreatywności”, oraz mnóstwo pyszności przygotowanych przez centrum „Molo”, Koło Gospodyń Wiejskich z Twardej, Cukiernię Filip oraz Agnieszkę Burian.

ZDJĘCIA

To nie koniec aktywności w tym sezonie już 1 marca rusza IV edycja ZIMOWYCH SZLAKÓW SZWECJI. Na morsowanie w Szwecji wybiera się liczna grupa z sekcji Tomaszowskich Morsów. Relacja z wyjazdu już niebawem.