NS2012

NS2012 Szalony spływ kajakowy „V Noc Świętojańska” w Sulejowie na rzece Pilicy przeszedł juz do historii. Pociesza jedynie fakt, że za rok znów się tam spotkamy.

W tym roku w miejscowości Kurnędz na rzece Pilicy w Noc Świętojańską, spotkało się 126 kajakarek i kajakarzy, aby tuż po godzinie 20:00 ruszyć w 63 kajakach już po raz piaty na nietypowy spływ kajakowy z pochodniami do Sulejowa.

 

      

Stało się już chyba tradycją, że uczestnicy spływu na tą okazje przystroili siebie i swoje kajaki jak mogli najpiękniej, były czarownice, diablice, anielice, pierwszaki oraz ciężko wymienić, kogo tam jeszcze nie było? Kajakarze zabrali ze sobą pochodnie świeczki, lampki, lampiony, wieże świetlne, neony i wszystko, co mogło tylko rozświetlić tą magiczną noc. Tuż przed mostem w Sulejowie rozpłoneła nowa atrakcja spływu, czyli ognisko na tratwie. Na moście w Sulejowie oraz wałach jak zawsze witali już nas mieszkańcy Sulejowa. Tam też również dołączyli do nas kajakarze z transparentami protestującymi przeciwko wydania zgody na prowadzenia miejsca zbiórki szczególnie niebezpiecznych odpadów na terenie byłych zakładów wapienniczych. Co bardzo zaraża środowisku naturalnemu a w szczególności wodom Pilicy. Wszyscy razem spływ zakończyli na pięknie rozświetlonej przez lampy strażaków plaży przy Parku Straży, gdzie na nasze powitanie w niebo poleciała kilkadziesiąt kolorowych lampionów. Dalej zabawa przeniosła się na festyn do Parku Straży, który był organizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Sulejowie. Było ognisko, wesołe miasteczko, ogródki piwne oraz muzyka i tańce. Najbardziej kolorowi i rozśpiewani kajakarze oraz dzieci, wzięli udział w losowaniu nagród ufundowanych przez Urząd Gminy w Sulejowie. Zabawa trwała prawie do świtu.

            Spływ Świętojański w Sulejowie, co roku gromadzi coraz więcej uczestników. W tym roku chętnych było wiece niż naszych możliwości. W przyszłym roku postaramy się o nowe atrakcje. A wszystkich tych, którzy chcieliby spędzić w kajaku tą jedyna nietypowa, szaloną noc, zapraszamy już dziś.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here