W dwa minione weekendy maja odbyły się kolejne części cyklu spływów pod hasłem „Skarby znad Pilicy”, których organizatorem jest Klub Sportowy Amber oraz Ośrodek Wypoczynkowy Przystań w Tomaszowie Mazowieckim.
Impreza cieszy się coraz większym zainteresowaniem, o czym świadczy ilość chętnych do uczestnictwa w spływach kajakowych połączonych ze zwiedzaniem. Kolejne etapy kajakowych wycieczek wiodły szlakiem Luciąży, Wolbórki i oczywiście Pilicy. O ile ostatnia z wymienionych rzek nie jest dla turystów ogromnym wyzwaniem, o tyle pokonanie pozostałych dwóch okazało się zadaniem niemalże survivalowym. 

Dopływy Pilicy są piękne i bardzo ciekawe, ale również zaskakujące i wymagające. Pływanie takimi szlakami to dla każdego kajakarza, nawet amatora, wspaniała przygoda i nieopisana przyjemność. Poza doświadczaniem wrażeń i zdobywaniem doświadczeń na wodzie uczestnicy imprezy mieli znowu długą listę miejsc do odwiedzenia i zapoznania się z ich historią. Zwiedzający mogli obejrzeć m. in. późnogotycki kościół w Będkowie, Pałac Biskupów Kujawskich w Wolborzu, Pożarnicze Centrum Historyczno – Edukacyjne Ziemi Łódzkiej w Wolborzu, Skansen Rzeki Pilicy, Niebieskie Źródła, trasę turystyczną Bunkra w Konewce, Opactwo Cystersów w Sulejowie, Kościół Św. Idziego w Inowłodzu. Dość wyjątkowym elementem turystyczno – edukacyjnym była również możliwość zwiedzenia czynnego młyna w Chorzęcinie, który stał na trasie szlaku spływu Wolbórką. Cały etap zwiedzania co sobota podsumowany jest konkursem wiedzy na temat poznanych miejsc i zabytków. Zwycięzcy otrzymali zasłużone trofea i nagrody. Po całodziennych wojażach poszukiwacze skarbów mogli uraczyć się ciepłą strawą i chwilą przerwy, a późnym wieczorem dźwiękami gitary i niepowtarzalną atmosferą biesiady przy ognisku. W następny weekend odbędzie się ostatnia część tegorocznej edycji „Skarbów znad Pilicy” Tym razem zapowiadana jest rzeka. Drzewiczka, oraz Pilica na trasie Inowłódz – Gapinin. Zapraszamy również do naszej galerii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.