alt

 

W miniony weekend odbyła się VI edycja imprezy pod hasłem Noc  Świętojańska w Kajaku.alt Organizator spływu K.S. Amber zaplanował tegoroczną imprezę na 3 dni.  Miłośnicy kajakowania przepłynęli odcinek rzeki Luciąży od Kłudzic do Barkowic, oraz fragment szlaku Pilicy na trasie Trzy Morgi – Sulejów. Uwieńczeniem imprezy był wieczorny spływ z pochodniami, w trakcie którego zapłonęło na rzece ognisko.  Jak co roku, spływowiczów gorąco witano brawami i owacjami z mostu w Sulejowie. Kajakarze natomiast odśpiewali na powitanie hymn Nocy Świętojańskiej – „Wiła wianki”.
Tydzień wcześniej Klub Amber zachęcał do aktywnego wypoczynku organizując IV Ogólnopolski Rajd Kajakowo – Rowerowy, w którym wzięło udział ponad 80 osób. W planie tegorocznego Rajdu był przejazd rowerami i zwiedzanie Tomaszowskiej Okrąglicy, czyli ,m. in. podziemnej trasy turystycznej Groty Nagórzyckie, zagrody żubrów, Skansenu rzeki Pilicy, Rezerwatu Niebieskie Źródła.  Trasa kajakowa wiodła natomiast szlakiem Pilicy od Smardzewic przez Tomaszów i Spałę do Inowłodza.

alt

Po zakończeniu spływu uczestnicy mogli podziwiać nową atrakcje turystyczną naszego regionu – Zamek Kazimierza Wielkiego w Inowłodzu. Podczas rajdu odbyły się również konkursy i zabawy na terenie O.W. Przystań, a także pokaz ratownictwa i pierwszej pomocy, slalom kajakowy, oraz ceremonia błogosławieństwa wody, którą poprowadził ks. Zbigniew Kowalczyk.
Na zakończenie tegorocznego rajdu wręczone zostały puchary zwycięzcom slalomu, a wśród uczestników wszystkich etapów  wylosowana została również nagroda główna  – rower górski, który szczęśliwie trafił do jednego z podopiecznych Ośrodka Socjoterapii w Goździkowie.  
Po majowych Skarbach znad Pilicy, czyli weekendowych wycieczkach kajakowych w dziedzictwo przeszłości były to następne udane imprezy organizowane przez Klub.
Partnerami i współorganizatorami imprez byli Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim, O.W. Przystań, firma Agawa, P.P.H.U J&K Romstom, firma Kajmar – kajaki Sulejów.
K.S. Amber pragnie serdecznie podziękować uczestnikom i współorganizatorom imprez za aktywny udział, oraz zaprosić na kolejne wspólne wyprawy, które odbędą się jeszcze tego lata, tj : sierpniowe Skarby znad Pilicy, czyli weekendowe wycieczki kajakowe dopływami Pilicy, sierpniową wyprawę kajakową na Poprad, Dunajec i Białkę oraz VII Ogólnopolski Spływ Kajakowy Pilica Zachwyca im. Doroty Ambroziak (13-15.09). Zapraszamy również w czasie wakacji dzieci i młodzież na naszą Przystań na bezpłatną szkółkę kajakową.   
Wszelkie informacje pod nr telefonu 602321035

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.