Dzięki samorządom zmienił się krajobraz polskich miast, miasteczek, wsi. Rzeka Pilica i jej Dorzecze to szlak wielu możliwości, dlatego też na przestrzeni ostatnich lat na promocję aktywnego wypoczynku w naszym województwie wydano ogromne pieniądze. Jeżeli wydano miliony na promocję, to nie bójmy się śmieci pozostawionych przez coraz większe rzesze turystów. Prosimy wszystkie samorządy znad Pilicy od źródeł do ujścia o ustawianie nad rzeką i nie tylko pojemników do zbierania odpadów komunalnych. Bierzmy przykłady z najlepszych, a pieniądze nawet na selektywną zbiórkę odpadów z pewnością się znajdą z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Nasza XI akcja sprzątania Pilicy, jej brzegów i dorzecza przeszła do historii.
I bardzo dobrze, a dlaczego? Bo gdy trawy podrosną wszyscy będą zadowoleni i szczęśliwi na łonie natury. Śmieci tam pozostałych, a za chwilę i nowych nie będzie widać.

W imieniu naszych pięknych rzek i okolic, każdej parze rąk, która wsparła akcję serdecznie dziękujemy.
Razem z członkami KS AMBER w tym roku udział w akcji wzięło 50 kajakarzy i ponad 200 piechurów!
W akcji wspierały nas samorządy Miasta i Gminy Tomaszów Mazowiecki, Nasz Inowłódz – Wieści Gminne Gminy Inowłódz z wójtem Bogdan Kącki na czele oraz Gminy Wolbórz.

Wielka praca została zrobiona przez żołnierzy J.W.4391 Kompania Wsparcia, 25 Batalionu Logistycznego, którzy płynęli kajakami rzeką Pilicą zbierając śmieci na długim odcinku od Tomaszowa do Żądłowic (25 km).
20 członków KS Amber sprzątało rzekę Wolbórkę na odcinku Lubiatów – Wolbórz i odcinku miejskim w Tomaszowie.
Mogliśmy również liczyć na pomoc ze strony Straży Miejskiej w Tomaszowie, firm i organizacji: Eneris Surowce S.A., Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta Tomaszów Maz., Amber.Travel, Karczma Spalska.
Szkoły biorące udział w akcji sprzątania Pilicy i jej brzegów:
Klasa socjoterapeutyczna Ośrodka w Goździkowie, Szkoła Podstawowa nr 1 i 12 z Tomaszowa Maz. i Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Inowłodzu.
Akcja w Inowłodzu i w Tomaszowie zakończyła się grillem i ogniskiem z kiełbaskami oraz rozdaniem upominków dla najmłodszych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.