W miniony weekend odbyła się IX edycja Ogólnopolskiego Spływu Kajakowego Pilica – Zachwyca im. Doroty Ambroziak, organizowanego przez Klub Sportowy Amber z Tomaszowa Mazowieckiego.
Tegoroczna impreza zgromadziła ponad 200 uczestników, którzy przyjechali nad Pilicę z całej Polski. Pilica Zachwyca w tym roku to spływ zaliczany do imprez Grand Prix PZK i jedna z trzech imprez zaliczanych do nowego projektu „Błękitna Wstęga Pilicy”.
Spływowicze pokonali 40 kilometrów pilickiego szlaku, na odcinku Tomaszów – Inowłódz oraz Przedbórz – Łęg Ręczyński, ale większość podsumowując swój weekend spędzony na wodzie może się pochwalić przepłyniętymi 64 km (40 + 6 + 18).  
Prologiem IX edycji był piątkowy bonus na rzece Drzewiczce i kajakarze którzy przyjechali do Tomaszowa wcześniej, przepłynęli 18 km. jednego z najpiękniejszych szlaków dorzecza Pilicy, startując z miejscowości Drzewica, a kończąc w Odrzywole.
Sobotni etap spływu tradycyjnie poprzedzony był 6 km. crossem kajakowym na trasie Smardzewice – Tomaszów.
Klub w tym zorganizował ponadto dodatkowe konkurencje takie jak slalom na canoe i płynięcie kajakiem na orientację.

Zwycięzcy różnych kategorii we wszystkich konkurencjach i w klasyfikacji indywidualnej otrzymali medale, upominki i nagrody którymi były w tym roku wiosła, kamizelki, worki i opakowania wodoodporne.
Najcenniejsze upominki czyli kajak Perception – Expression 11 i Canoe Wydra ufundowane przez firmę Kanokajaki.pl i Kajakowcy.pl zostały wylosowane przez uczestników biorących udział we wszystkich konkurencjach. Szczęśliwymi losami 11 miesięczna Zosia z Warki obdarowała Agatę Staszewską – Madzia z Żor i Zdzisława Kosa z Warszawy. Błękitną wstęgę Pilicy Uta Kühn z PZK wręczyła Dariuszowi Łapińskiemu z Halinowa.  
Najmłodszym kajakarzem była 11 miesięczna Zosia z Warki, a najbardziej doświadczonym wodniakiem ze względu na lata spędzone na wodzie był 85-letni Zbigniew Wilk z Łodzi.
Najliczniejszą przybyłą do nas grupą był zasłużony dla polskiego kajakarstwa klub Albatros z Łodzi.
W sobotę, po crossie kajakowym i oficjalnym otwarciu spływu i spływie na trasie Tomaszów – Inowłódz odbyła się jeszcze jedna konkurencja slalom na canoe, a wieczorem została odprawiona uroczysta Msza Święta przez ks. Grzegorza Chirka na ołtarzu z kajaka i krzyża z wioseł.
Msza, która jest  od 2011 roku pięknym elementem duchowym spływu jest odprawiana w intencji Doroty Ambroziak i wszystkich wodniaków.
Uwieńczeniem dnia pełnego wrażeń był koncert zespołu MuzyKajaka.
W niedzielę klub zorganizował w trakcie spływu na trasie Przedbórz – Łęg Ręczyński dodatkową konkurencję, czyli płynięcie kajakiem na orientację, w której chętni mogli odkryć kilka pięknych miejsc i dowiedzieć się kilku ciekawostek przyrodniczych.  

Klub Sportowy Amber pragnie podziękować wszystkim uczestnikom za udział i pomoc w spływie oraz zaprosić na najbliższe wyprawy na rzeki i w góry.
Dziękujemy również naszym współorganizatorom i partnerom czyli PZK, Ministerstwu Sportu i Turystyki, Urzędowi Miasta i Starostwu Powiatowemu w Tomaszowie Maz., Urzędowi Miasta Przedbórz, Urzędowi Gminy Inowłódz, OSIR w Tomaszowie Maz. i firmom  Kanokajaki.pl., Kajakowcy.pl., OW Przystań (CSW), AGAWA. PL, Kajmar Sulejów.   

OSK „Pilica Zachwyca” 2015 Grand Prix PZK

Zwycięzcy w poszczególnych konkurencjach

Spływ na Orientację

III miejsce:  134 – Wolska Klaudia, 6 – Tuszyński Marcin KOREK WARKA
II miejsce: 92 – Muszyński Mirosław, 93 – Góra Edward ŻABI KRUK
I miejsce: 80 – Łapiński Dariusz, 81 – Mikita Jacek

Slalom na canoe

Kategoria Kobiet
III miejsce: 124 – Żmija Elżbieta MEANDER
II miejsce: 95 – Tylikowska Małgorzata POLSKA POŁUDNIOWA
I miejsce: 123 – Staszewska-Madzia Agata MEANDER

Kategoria Mężczyzn
III miejsce: 5 – Tuszyński Jakub KOREK WARKA
II miejsce: 74 – Przybylski Dariusz
I miejsce: 105 – Grabowski Rafał AMBER

Cross kajakowy

T-1K
III miejsce: 121 – Kułach Małgorzata WIADRUS
II miejsce: 116 – Kępa Kinga SITK
I miejsce: 8 – Michalak Sylwia KOREK WARKA

T-1M
III miejsce: 125 – Madzia Marcin MEANDER
II miejsce: 5 – Tuszyński Jakub KOREK WARKA
I miejsce: 115 – Woźniak Tomasz SITK

T-2K
III miejsce: 13 – Janicka Marlena, 14 – Adamska Anna AMBER
II miejsce: 3 – Bielas Ela, 4 – Adamus Krystyna AMBER
I miejsce: 123 – Staszewska-Madzia Agata, 124 – Żmija Elżbieta MEANDER

T-2Mix
III miejsce: 11 – Dunat Krystyna, 12 – Siarkowski Waldemar KKK IM. MELCHIORA WANKOWICZA
II miejsce: 95 – Tylikowska Małgorzata, 96 – Sztandera Piotr POLSKA POŁUDNIOWA
I miejsce: 105 – Grabowski Rafał, 106 – Woźniak Monika AMBER

T-2M
III miejsce: 38 – Podymniak Grzegorz, 39 – Kurzepa Jarek KOREK WARKA
II miejsce: 92 – Muszyński Mirosław, 93 – Góra Edward ŻABI KRUK
I miejsce: 80 – Łapiński Dariusz, 81 – Mikita Jacek NZ

Punktacja Indywidualna OSK Pilica:

T-1K
III miejsce: 121 – Kułach Małgorzata WIDARUS
II miejsce: 116 – Kępa Kinga SITK
I miejsce: 8 – Michalak Sylwia KOREK WARKA

T-1M
III miejsce: 74 -Przybylski Dariusz NZ
II miejsce: 5 – Tuszyński Jakub KOREK WARKA
I miejsce: 115 – Woźniak Tomasz SITK

T-2K
III miejsce: 14 – Adamska Anna, 13 – Janicka Marlena AMBER
II miejsce: 4 – Adamus Krystyna, 3 – Bielas Ela AMBER
I miejsce: 124 – Żmija Elżbieta, 123 – Staszewska-Madzia Agata MEANDER

T-2Mix
III miejsce: 134 – Wolska Klaudia, 6 – Tuszyński Marcin KOREK WARKA
II miejsce: 96 – Sztandera Piotr, 95 – Tylikowska Małgorzata POLSKA POŁUDNIOWA
I miejsce: 106 – Woźniak Monika, 105 – Grabowski Rafał AMBER

T-2M
III miejsce: 38 – Podymniak Grzegorz, 39 – Kurzepa Jarek KOREK WARKA
II miejsce: 92 – Muszyński Mirosław, 93 – Góra Edward ŻABI KRUK
I miejsce: 81 – Mikita Jacek, 80 – Łapiński Dariusz NZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here