Już po raz IV odbył się Świętojański spływ kajakami z pochodniami po Pilicy w Sulejowie. Na imprezę zgłosiły się osoby z Warszawy, okolic Kępna, Łodzi, Sieradza, Wrocławia, Sulejowa, Piotrkowa Trybunalskiego, Tomaszowa Mazowieckiego, Łasku i ku naszemu zaskoczeniu, 6 osób aż z Rzeszowa. W spływie tym byli reprezentanci klubu kajakowego Eskapada z Częstochowy, członkowie Klubu Kajakowego PTTK „PELIKANY”, członkowie Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Kajakarstwa z Warszawy oraz współorganizator imprezy Amberklub z Tomaszowa Mazowieckiego. Łącznie na wodzie było 80 osób.

Jak w poprzednich edycjach spływ rozpoczął się w miejscowości Kurnędz. Tam wszyscy uczestnicy spływu przystroili swe kajaki oraz siebie w wianki, gałązki, kwiaty itp. Każda załoga dostała „surowy” wianek ze świeczką, który mogła dowolnie udekorować. Wszyscy podeszli do zadania z wielkim zaangażowaniem, czego efektem były wspaniałe wianki, oraz przystrojone kajaki. Na wodę z pochodniami w rekach zeszliśmy o 20:40, aby po 70 minutach przy zmierzchu dopłynąć ze śpiewem na ustach w okolice kościoła w Sulejowie. Tam nastąpiło zgrupowanie wszystkich kajaków. Wcześniej otrzymane wianki zostały podpalone i puszczone przed nami na Pilicy, tworząc zapowiedź naszego przepłynięcia pod mostem w Sulejowie. Wkrótce za wiankami ruszyły kajaki. Pod mostem i na wałach zgromadziła się liczna grupa mieszkańców Sulejowa. Zostały wymienione pozdrowienia, okrzyki i grupowe śpiewy. Po kilkuset metrach kajakarze zostali przywitani na plaży przez uczestników festynu organizowanego prze UM w Sulejowie. Następnie wszyscy udali się na festyn, tam rozstrzygnięto konkurs na najładniej ubrany kajak oraz najładniejsze i oryginalne wykonanie piosenki „Wiła Wianki”. Rozdano pamiątki ufundowane przez UM w Sulejowie. Dalej trwała zabawa jak to na Noc Świętojańską przystało.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom spływu za tak liczne przybycie, za zaangażowanie i utworzenie wspaniałej i niezapomnianej atmosfery. Zapraszamy za rok.

Krótką fotorelacje ze spływu można obejrzeć tutaj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.