Już kiedyś pisałem, mówiłem i prezentowałem, że robimy z niczego coś.
Przystań była kiedyś zamknięta przez Sanepid i Straż Pożarną, o kajakach turystycznych wszyscy prawie pozapominali, a o morsach nikt jeszcze nie słyszał, może jedynie Dariusz Cyniak zaczynał wtedy sam w Tomaszowie morsować.
Teraz co niedziela na Przystani w Tomaszowie morsuje ok. 80 – 100 osób, kajakarze pływają od stycznia do grudnia, a Morsów w Zalewie naliczyliśmy tym razem 200 i gdyby trzeba było ciąć i rżnąć przerębel tak jak kiedyś to robiliśmy to moglibyśmy polec. Na szczęście główna plaża i nabrzeże w Treście zostały oczyszczone z grubego lodu i stworzyła nam się piękna zatoka do morsowania.
„Morsy w Zalewie” to nie tylko rytuał zanurzenia się w lodowatej wodzie, to przede wszystkim Piknik rodzinny i integracyjny i impreza o charakterze sportowo-rozrywkowym.

Naginając nieco powiedzenie z Ziemi Obiecanej „Ty nie masz nic, ja nie mam nic, w sam raz mamy tyle, żeby założyć fabrykę” budowa piknikowego miasteczka trwała błyskawicznie. Sauna, namioty, banery, stoły, ławy, nagłośnienie, leżaki, herbata, jedzonko, jednym słowem wszystko, co potrzebne do piknikowania musiało się pojawić nad wodą. W tym roku powiększyła się również grupa twardzieli, którzy przyjechali na Piknik dzień wcześniej i noc spędzili pod niebem pełnym cudów.
Myślę, że spokojnie możemy programować imprezę 2 dniową z noclegiem i śniadaniem gratis.
Nie będę się tutaj rozpisywał kto, co, ile zrobił, a kto nic, ale chcę podziękować za piękne słowa Agnieszce Dębowskiej  „mega impreza (KS AMBER, dzięki Ludzie  . Tresta staje się Hawajami, Zalew Sulejowski Atlantykiem i jest tak cudnie, że Zenek Martyniuk w głośnikach brzmi niczym Elvis Presley”, również dzięki za ważne słowa Michała Rosiaka z Piotrkowa „Piękny weekend. Gratuluję organizacji i fantastycznej, jak zawsze, atmosfery. Wielkie dzięki również dla ekipy, która trwała na posterunku od soboty  , oby więcej takich nocy pod gwiazdami”.
Wszystkim uczestnikom i tym którzy przyczynili się do zorganizowania imprezy serdecznie dziękujemy i zapraszamy na najbliższe nasze imprezy morsowe i kajakowe.
Dziękujemy również Starostwu Powiatowemu i Gminie Tomaszów Mazowiecki za wsparcie imprezy upominkami i gadżetami oraz OSP Smardzewice za opiekę ratowniczą i prezentację ratownictwa wodnego. Klub Sportowy AMBER i Morsy AMBER Tomaszów Mazowiecki dziękują również OSP Sulejów i naszym przyjaciołom morsom z Opoczna, Sulejowa, Piotrkowa, Łodzi, Żyrardowa, Pruszkowa, Małogoszczy….
Nie zabrakło również w tym roku rywalizacji w II biegu Foczki z Morsem, kreatywności w konkursie na najciekawsze przebranie i walki sportowej w III Mistrzostwach Polski Morsów SUP.
Nagrodzeni w IX Ogólnopolskim Zlocie Morsów ,, Morsy w Zalewie’’
1. Za najciekawsze przebranie:
Miejsce I – Dąbrowska Grażyna
Miejsce II – Biazik Zbigniew, Biazik Monika
Miejsce III – Cała grupa (Tomaszów Run Team)
2. Bieg ,, Foczki z Morsem’’
Miejsce I – Plich Agnieszka, Rajski Marcin
Miejsce II – Oliwia i Adrian Szczepanik
Miejsce III – Dębowska Agnieszka, Matuszewski Piotr
3. Stand Up Paddle – mężczyźni
Miejsce I – Grabowski Rafał
Miejsce II – Nagórka Sebastian
Miejsce III- Gorzelak Adrian
4. Stand Up Paddle –kobiety
Miejsce I – Kuć Bogusława
Miejsce II – Czekała Kinga
Za niepowtarzalny styl – Sęk Ilona

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.