VIII Ogólnopolski Zlot „Morsy w Zalewie” to impreza o charakterze sportowo-rozrywkowym. 
Pierwsze cztery edycje, wtedy tzw. Tresta Mors Piknik odbywały się na otwartej części Zalewu, gdzie główną atrakcją było przede wszystkim wcześniejsze kilkugodzinne wykuwanie, cięcie i rżnięcie przerębla. Tafla lodu o grubości pół metra zachęcała również do jazdy na łyżwach, nartach biegowych, czy nieśmiałego spoglądania na bojery, które kolega komandor Jurek wprowadzał w życie.  
Cztery ostatnie edycje to piknik rodzinny z elementami sportowymi w zaprzyjaźnionej zatoce u sołtysa w Treście. Od samego rana, a nawet dzień wcześniej zaczęliśmy budowę naszego piknikowego miasteczka. Sauna, namioty cateringowe, banery, stoły, ławy, jednym słowem wszystko, co potrzebne do piknikowania musiało się pojawić nad wodą. Dopisali jak zwykle klubowicze, Morsy Tomaszowskie, zaszczycili nas swoją obecnością Morsy Opoczno, Rawskie Morsy, Sulejowskie Morsy z OSP Sulejów i Piotrkowska Grupa Rowerowa. W tym roku powiększyła się również grupa twardzieli, którzy przyjechali na Piknik dzień wcześniej i noc spędzili pod niebem pełnym cudów.
Przed rozgrzewką i wspólnym morsowaniem zagrał i zaśpiewał nam ładnie zespół Smardzewianie. Dziękujemy za występ i pozdrawiamy śpiewającą w nim naszą Mors-koleżankę Kasię.

Pogoda nas w tym roku nie rozpieszczała, ale  Morsów chyba nie musi, ważne żeby było pięknie, kolorowo, śmiesznie i wesoło.
I tak było, ponieważ nie zabrakło rywalizacji w I biegu Foczki z Morsem, kreatywności w konkursie na najciekawsze przebranie i walki sportowej w II Mistrzostwach Polski Morsów SUP.
Dla chętnych była rozgrzana mobilna sauna i kajaki, na których po pikniku dziewięciu śmiałków wróciło na Przystań do Tomaszowa, czyli w dobrym kierunku.
Impreza miała charakter koszyczkowy, ale Klub z O W Przystań przygotował gorący żurek i herbatę,
a niespodziankę w postaci grzańca zafundowała OSP Sulejów. Dotrwał również do Pikniku kosz smakołyków zdobytych przed 3 tygodniami na MZM Morsów w Mielnie.
Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania imprezy serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok, aczkolwiek może szybciej gdyż w gronie przyjaciół uważamy, że brakuje nam tego pierwszego charakteru imprezy z zamarzniętym jeziorem i wykutym w nim przeręblem. Zalew był skuty lodem w tym roku w styczniu, więc może do stycznia?
Najbliższe nasze wydarzenia; w tę niedzielę akcja Oddaj Krew – Ocal Życie, 20 marca może byśmy spotkali się w Rawie u naszych przyjaciół Morsów, 3 kwietnia zakończenie sezonu morsowań na Przystani w Tomaszowie, a i do Morsów z Opoczna trzeba w któryś dzień w końcu dopłynąć. Kreatywność jak zawsze mile widziana. Impreza została objęta Patronatem Starosty Powiatu Tomaszowskiego. Serdecznie Dziękujemy.   
Podajemy wyniki zawodów
Bieg Foczki z Morsem
I miejsce – Agnieszka Plich – Robert Czyż
II miejsce – Anna Bubel – Łukasz Ambrozik
III miejsce – Karolina Stepnowska – Jacek Biniek
Dla 3 najlepszych par nagrody ufundował Ośrodek Wypoczynkowy Przystań w Tomaszowie w postaci pobytu weekendowego dla 2 osób ze spływem kajakowym Pilicą „Śladami Carów i Królów”

Nadrabiając zaległości w liczeniu wieku par podajemy, że nagrodę w postaci spływu kajakowego Pilicą „Śladami Carów i Królów” ufundowanego przez OW Przystań zdobyli:
Najstarsza para – Jadwiga Wiktorek i Bogdan Sobulski
Najmłodsza para – Amelia Karczemska i Natan Góra (do wykorzystania oczywiście z rodzicami bądź opiekunami)
II Mistrzostwa Polski Morsów w SUP, w których dla najlepszych puchary zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim
I miejsce  Łukasz Ambrozik
II miejsce Mirosław Wijata
III miejsce Wioletta Bielas

Najmłodszym uczestnikiem zawodów był Natan Góra, który otrzymał również puchar  

Upominkami za najciekawsze przebranie obdarowaliśmy
1. Grażynkę Dąbrowską
2. Agnieszkę Olszak
3. Mikołaja Magierę
Jeszcze raz wszystkim serdecznie dziękujemy!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.