alt

Już tradycją stało się wśród tomaszowskich morsów, że w ostatnią niedzielę października rozpoczynają sezon. altW niedzielę, 28 października 2012 roku, sekcja Morsów działająca przy tomaszowskim Klubie Sportowym „Amber” rozpoczęła morsowanie. Na inaugurację zaproszony został zespół ludowy „Sami Swoi” z Twardej. W takt muzyki ludowej przeprowadzona została rozgrzewka.

Pierwszym tomaszowskim morsem jest Dariusz Cyniak, który przez kilka lat zażywał zimnych kąpieli sam. To on namówił kolejne osoby, a byli to: prezes Klubu „Amber” – Andrzej Ambroziak, Wioletta Bielas i Łukasz Rak. Grupa cztery lata temu składała się z tych czterech osób. Każdego kolejnego sezonu morsów przybywało. W niedzielę do Pilicy, której woda miała niecałe 9 stopni Celsjusza, weszło ponad stu amatorów zimnych kąpieli. Tomaszowska sekcja pod względem liczby członków jest drugą w Polsce. Są tu nie tylko osoby z Tomaszowa, ale żeby pomorsować przyjeżdżają chętni z innym miast. Tym razem byli uczestnicy z Piotrkowa, Częstochowy, Świecia i innych miejsc. Morsują osoby w różnym wieku. Najmłodszy mors liczy 8 lat, a najstarszy 62 lata.
Wszyscy zgodnie twierdzą, że nie chorują, nie przeziębiają się, że morsowanie można uznać za  krioterapię, która dobrze działa na ich organizmy.
Morsy zapraszają wszystkich chętnych na przystań Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie w każdą niedzielę o godzinie 11.00 kąpią się w lodowatej wodzie Pilicy.

    


 


{youtube}hHMePk0Udjg{/youtube}

Artykuł i film ze strony www.powiat-tomaszowski.pl

Fotki w Klubowej galerii

Zarząd Klubu serdecznie dziękuje zespołowi „Sami Swoi” z Twardej i koleżance Monice Biazik.

Morsy w TVP

 {youtube}ZhYt3JXsPZw&NR=1&{/youtube}

i jeszcze jeden artykuł TU

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.