Międzynarodowy XV Zlot Morsów w Mielnie

0
529

Międzynarodowy XV Zlot Morsów w Mielnie przeszedł już do historii. Pora więc na refleksje i podsumowanie.

W tym roku była rekordowa ilość osób, ponad trzy i pół tysiąca miłośników zimnych kąpieli, którzy zdecydowali się na przyjazd nad jakże piękne o tej porze roku polskie morze i spróbowania swych sił, a raczej hartu ducha by wejść do wód Bałtyku. Mielno przywitało gości piękną pogodą ( – 2 stopnie C).

Nie mogło tam oczywiście zabraknąć tomaszowskiego Klubu Morsów, jednego z większych w kraju. Ponad 100 uczestników, zrzeszonych i zaprzyjaźnionych z  KS ,,Amber’’, pojechało ,, zdobyć’’ nadmorskie uzdrowisko.
I udało się. Zresztą jak zwykle.

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji w tym klubowy bieg morsa, który dla KS Amber zakończył się zdobyciem 6 miejsca drużynowo, co przy olbrzymiej grupie startujących klubów było niewątpliwie sukcesem.

Jak co roku odbyła się również parada klubów ulicami Mielna, w której każdy chciał się zaprezentować jak najlepiej. I tu należy przyznać z dumą, że dla dziewcząt z KS Amber nie było konkurencji.
Bezapelacyjnie stanowiły najpiękniejszy klub na całym zlocie, co zostało docenione przez organizatorów, gdyż KS Amber zdobył kolejny puchar.
Dzięki naszym pięknym ,,foczkom’’ XV MZM w Mielnie przerodził się w karnawał, niczym w Rio. Zdjęcia tomaszowianek zdobiły okładki artykułów, wiadomości radiowych i tv, plakatów i kalendarzy.

W finałowej kąpieli w Bałtyku, przy bardzo sprzyjającej pogodzie, wzięło udział ponad trzy tysiące dwieście osób, w tym setka tomaszowskich Morsów.
Wszyscy świetnie się bawili, co zostało zarejestrowane na zdjęciach jak również okiem kamer telewizyjnych.

Jak widać na zdjęciach zimowe kąpiele, nie tylko w pięknym Bałtyku, cieszą się coraz większym powodzeniem i to w każdym wieku.
Dlatego też zapraszamy do wspólnego morsowania w każdą niedzielę na Przystani Amber w Tomaszowie i na naszą imprezę 4 marca „Morsy w Zalewie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.