W tegorocznym IX Zlocie Morsów w Mielnie brała udział rekordowa liczba uczestników bo aż 1454 osoby. Na Międzynarodowy Zlot wybrała się również grupa 54 osób, naszych tomaszowskich morsów, która godnie reprezentowała województwo łódzkie. Przypomnę tylko, że do naszego klubu spoza Tomaszowa należą morsy z Opoczna, Koluszek, Piotrkowa, Sulejowa, Rokicin, a nawet z Bełchatowa. Miłośnicy lodowatych kąpieli od piątku zjeżdżali się do Mielna z całej Polski, ale i ze Szwecji, Niemiec, Czech, Węgier, a nawet USA, by zakończyć Zlot niedzielną kąpielą. Niewiele brakowało, abyśmy mieli najsilniejszą reprezentację, wyprzedził nas klub ze Swarzędza, który zjechał na Zlot w liczbie 61 osób.

Przez cały weekend każdy uczestnik Zlotu miał możliwość wykonania zdjęcia aparatem termowizyjnym przed i po kąpieli, trwały również wykłady i konsultacje medyczne z lekarzami, prowadzone były różne konkursy. Podczas zlotu udzielonych zostało 21 ślubów, które ważne są tylko podczas tej imprezy. Miłość i wierność ślubowali sobie również nasi Ania i Paweł, którzy wzięli ślub oryginalnie w kajakach, a zaraz po ceremonii popływali nimi po morzu, podczas klubowej sobotniej kąpieli.
Wspólna kąpiel w niedzielę była finałem i punktualnie o godz. 12 do morza wskoczyli wszyscy uczestnicy zlotu. Woda w tym roku miała tylko 0 stopni, a temperatura powietrza – 5,5 stopnia Celsjusza. Atmosfera karnawałowa Zlotu jest niepowtarzalna i dlatego Mielno z pewnością będzie celem naszych zimowych wędrówek, tym bardziej, że grupa nasza stale się powiększa. W tym samym czasie na naszej Przystani w Tomaszowie zamorsowały nowe 3 osoby, a łącznie w Pilicy w niedzielę kąpało się 21 osób.
Zapraszamy jak zwykle w niedzielę, godzina 11:00 na Przystań w Tomaszowie, ale w tą niedzielę zapraszamy nad Zalew Sulejowski na jedyny swojego rodzaju Tresta Mors Piknik. Szczegóły w programie j/w

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.